​​​​​​​​"למדתי שפה תשע שנים, ועדיין קשה לי לדבר בה: איך זה ייתכן?!"

וובינר לקראת הקורס 'הוראת העברית הדבורה – שיטות ודרכי הוראה​'

תאריך: יום ראשון, 8 בספטמבר 2019, 21:00–22:30 שעון ישראל (לאיזורי זמן נוספים)
משך הוובינר:  שעה וחצי
הקלטה: לחצו כאן
מצגת: לחצו כאן
צור קשר: international@macam.ac.il

תקציר

המציאות מלמדת שלומדים רבים המסיימים לימודי שפה אינם כשירים באמת לנהל שיחה מלאה ורציפה. לומד יכול אומנם להצליח ואף לקבל "ציונים" גבוהים בהבנת הנקרא, בכללי הדקדוק ובכתב, אך הוא יתקשה לשוחח בחופשיות ולבנות מבעים שלמים וקולחים.
שפה נועדה, בראש ובראשונה, ליצור קשר בין אנשים. בבואנו ללמוד שפה נוספת, לצד הבנת חוקיה וכלליה עלינו לשים דגש חשוב לא פחות על מיומנויות הדיבור והשיח בה. מבנה חופשי של שפה מדוברת חשוב כמו תחבירה התקין במאמר מדעי, שהרי השפה רוצה ליצור תקשורת טובה.
בוובינר נפרוט את מאפייניה האוניברסליים של שפה דבורה באופן כללי, נציג מודל להוראת שפה דבורה ונדגים שיטות ודרכי הוראה על מודל זה.

מרצות

חנה דוקרקר

ביוגרפיה

בוגרת תואר ראשון בלשון עברית ומקרא ומזרח קדום מטעם אוניברסיטת בן גוריון; מוסמכת בהוראה ובעלת תואר שני M-Teach מהמכללה לחינוך ע"ש קיי באר שבע; בעלת התמחות בדידקטיקה של הוראת העברית כשפה נוספת מטעם האקדמיה המקוונת של מכון מופ"ת.  מלמדת שנים אחדות עברית כשפה נוספת בבית הספר הטכנולוגי "עמל" בעיר רהט שבנגב, וכן מקיימת חוגים בשפה העברית עבור בני נוער מהחברה הערבית.​

אתי דאלי

ביוגרפיה

בוגרת תואר ראשון בלשון עברית ובהיסטוריה של המזרח התיכון מטעם אוניברסיטת בן גוריון; מוסמכת תוכנית M-Teach בהוראה מטעם המכללה לחינוך ע"ש קיי באר שבע; בעלת התמחות בדידקטיקה של הוראת העברית כשפה נוספת מטעם האקדמיה המקוונת של מכון מופ"ת. מלמדת שנים מספר עברית כשפה נוספת בחברה הבדואית בנגב בבית ספר תיכון של רשת "אורט", ומנחה חוגים בעברית מדוברת לבני נוער במסגרת בלתי פורמלית. במסגרת עבודתה בבית הספר יזמה מסלול להוראת עברית מדוברת, שהיה גם נושא מיזם הגמר שלה לתואר השני.​