טיפוח כשירות רב-תרבותית בקרב לומדי

עברית כשפה נוספת בסביבה דיגיטאלית

וובינר לקראת הקורס "חשיפת ילדים בגיל הרך לשפה העברית כשפה נוספת".
הוובינר מיועד למורים ולפרחי הוראה המלמדים שפה נוספת, בדגש על עברית כשפה שנייה/זרה. בוובינר נתמקד באחת מהסוגיות הנידונות בקורס, דהיינו בדרכים לטיפוח כשירות רב-תרבותיות בקרב לומדי שפה נוספת בגיל הרך, בדגש על הכלים הנגישים לנו במאה ה-21 ועל העברית כשפה נוספת.
בשנים האחרונות בכלל, ובשנה האחרונה בפרט עקב משבר הקורונה, כלי ההוראה הדיגיטליים תפסו תאוצה, ולרשות אנשי החינוך עומד מגוון רחב של כלים. בוובינר נחשוב כיצד אפשר לגייס תלמידים ללמידה, לעורר את סקרנותם וליצור עניין באמצעות משימות מגוונות ומשחק. למשל איך להשתמש בשירים, בספרים, בדרמה ובאומנות בתהליך הלמידה של השפה העברית כשפה נוספת, במטרה להכיר מגוון תרבויות ולטפח מודעות רב-תרבותית.
לשם כך נזכיר אתגרים העשויים לעמוד בפני מורים לעברית כשפה נוספת, ונשקול דרכים אותנטיות להוראת שפה בגיל הרך בדגש על שימוש באמצעים דיגיטליים לקידום ההוראה. כדי לקשר את המידע לעבודה הפרקטית הוובינר יעודד דיון קבוצתי בין המשתתפים.
בסוף הוובינר נציין נקודות למחשבה ונותיר מגוון שאלות פתוחות שיידונו במהלך הקורס.
.
תאריך: יום ראשון, 10 בינואר 2021
שעה: 21:00 שעון ישראל (לאיזורי זמן נוספים)
משך הוובינר: שעה וחצי
לקיום המפגשים אנו משתמשים במערכת ה-Zoom. המערכת מאפשרת לקיים דיון אינטראקטיבי הן עם המרצים הן בין עמיתים מרחבי העולם, ולהעשיר את ההרצאות במצגות, בסרטונים וביישומים טכנולוגיים נוספים.
כל אלו פתוחים ומוגשים לכם בכל מקום שתהיו – בבית או במקום העבודה, במחשב נייח או במכשיר נייד, מול שולחן עבודה או בכיסא נוח.
ההשתתפות במפגשים אינה כרוכה בתשלום, והנרשמים מקבלים הנחיות כניסה לכיתת המפגש וסיוע בכל שאלה ובקשה.
הנחיות כניסה ושימוש במערכת ZOOM
ד"ר אפרת הראל
ד"ר אפרת הראל היא חוקרת בתחום התפתחות השפה בקרב ילדים דו-לשוניים ולומדי שפה שנייה/זרה, ומתמקדת בגיל הרך. נוסף לכך היא מעורבת בפרויקט שמטרתו יצירת כלי אבחוני עבור האוכלוסייה הדו-לשונית בישראל. כלי זה צפוי לזהות במדויק קשיי שפה ולקויות שפה בקרב דו-לשוניים. אפרת מרצה בכמה מכללות להוראה ומלמדת פרחי הוראה בגיל הרך על דו-לשוניות ורב-תרבותיות בישראל, על התפתחותן של שפה ראשונה ושנייה, ועל ניצני אוריינות. אפרת מלמדת גם מורים עתידיים לאנגלית בנושא דקדוק אנגלית ודקדוק פדגוגי. לבסוף, אפרת מלמדת אנגלית כשפה זרה לכל הגילים, תוך התייחסות להיבטים הלשוניים ולהבדלים שבין עברית לאנגלית.
אל תהססו לשאול שאלות!
צרו עימנו קשר במייל: international@macam.ac.il
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email