פרופסור אמיתי זיו

פרופ' זיו הוא מרצה ללימודי רפואה באוניברסיטת תל-אביב וסמנכ"ל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר; מייסד ומנכ"ל מסר – המרכז הישראלי לסימולציה.
פרופ' זיו הוא מומחה עולמי בנושא סימולציה רפואית, והקים את מסר במטרה להציג סטנדרטים חדשים וגישות חדשניות ללימוד הרפואה ולחינוך לביטחון המטופלים.
פרופ' זיו שימש גם יועץ לוועדת החינוך לתוכנית הבין-לאומית להערכת כישורים קליניים בקרב בוגרים זרים של לימודי הרפואה, וזכה בפרסים רבים על פועלו, ובהם פרס צ'רלס ברונפמן לפעילות הומניטרית (2007)..

פעילות ביחידה
הרצה ב-Improving University Teaching

השכלה מבוססת-סימולציות ואופן הערכתה: לקחים ממקצוע הרפואה

סימולציה בשירותי הרפואה היא פרקטיקה חינוכית ההולכת ומתרחבת, ובמסגרתה משוחזרים חוויות/מפגשים אמתיים של מטופלים באמצעות תרחישים מבוססי-סימולציה מונחים ומבוקרים. הדבר מאפשר סביבה בטוחה ו"סלחנית כלפי טעויות" שבה המתלמדים יכולים ללמוד משגיאותיהם מבלי להסתכן בפגיעה במטופלים אמתיים. בתהליך זה יכולים המתלמדים גם להעריך את ביצועיהם ולהשתפר. הסימולציות מעניקות גם הזדמנות ייחודית להתנסות בעבודת צוות–גורם התורם רבות לבטיחות המטופלים ואינו מקבל התייחסות מספקת במהלך לימודי הרפואה המסורתיים. תועלת חשובה נוספת היא המסגרת הנוחה להערכה שמאפשרת הסימולציה – ניתן לשחזרה בקלות, היא עומדת בתקנים, והינה אובייקטיבית. הרצאה זו תכלול סקירה על התפתחות הסימולציה הרפואית, מעמדה הנוכחי, ומגמותיה העתידיות בכלל, וכן הסבר על תרומתה להעשרת תרבות בטיחות המטופלים בפרט. דגש יושם על האופן שבו מעשירה הערכת חוויות המתלמדים את הלמידה, ואף מזרזת אותה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן