יום למידה מקוון בנושא:

רב תרבותיות בראי הקורונה

3 ביוני 2020

מכון מופ”ת בשיתוף עם משרד החינוך המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים, צוות חינוך אזרחי וחיים משותפים במטח, ומרצים מהמכללות השותפות של מרכז TEC שמחים להזמינכם ליום של למידה מקוונת רב-תרבותית בראי הקורונה

שלום רב,

תקופת הקורונה הביאה עמה סולידריות עולמית והכרה בחשיבות השותפות הבינלאומית בניסיון להתגבר על המגפה. למרות תובנה זו הופיעו גילויי גזענות ואפליה כלפי מדינות, תרבויות ובני מיעוטים. כיצד התמודדו עם תופעות אלו במערכת החינוך? כיצד ניתן להתמודד איתן? מה נעשה ומה צריך להיעשות?

מרכז TEC שבמכון מופ”ת, בשיתוף עם המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים במשרד החינוך ומט”ח, חברו ליום למידה מקוון ומגוון בנושא “רב תרבותיות בתקופת הקורונה”. ליוזמה זו הצטרפו פורום חיים משותפים במכון מופ”ת, צוות החשיבה על רב-תרבותיות בעידן הדיגיטלי, עמותות העוסקות בחינוך לרב-תרבותיות, גופים המעבירים סדנאות בתחום הרב תרבותיות, ומרצים ומרצות בהשכלה הגבוהה.

יום הלמידה מיועד לסטודנטים, מורים, מרצים וחוקרים. ביום מרתק זה נציג את המודל לקישור בין-תרבותי של מרכז TEC, ואת הרשת החברתית הרב-תרבותית הפועלת בשפות שונות. תוצג אף רב תרבותיות בראי הקולנוע, ויתקיים דיון בנושא ההתייחסות לשונות בתקופת הקורונה. נתנסה בדיאלוג רב-תרבותי, בסדנאות העוסקות בסטיגמות ודעות קדומות ונדון בהיבט המשפטי והפרקטי.


תוכנית

Scroll to top